29.06.2011
PALI SIĘ !!! Na szczęście to ćwiczenia.
Wtorek, 28 czerwca. Godzina 10.00 Tumany dymu z okien krytej ujeżdżalni widoczne są na ponad 10 kilometrów, pracownicy Stada wyprowadzają zagrożone konie na padok. Przyjeżdża kilkanaście jednostek Straży Pożarnej oraz Policja i Straż Miejska.
Chwilę później jeden z pracowników Stada widzi obcego mężczyznę wybiegającego z ujeżdżalni. Próbuje go schwytać, ale sam staje się ofiarą uzbrojonego w broń palną przestępcy. Oddalają się w stronę nowego hipodromu, słychać strzały. Do akcji wkracza Policja. Dzięki pracy negocjatorów i antyterrorystów, po dłuższej potyczce porwany pracownik odzyskuje wolność, traci ją przestępca.
W tym czasie trwa akcja ratowniczo-gaśnicza w Stadzie. Utrudnieniem jest konieczność prowadzenia linii wodnej z odległego o ponad 1,5 kilometra zbiornika.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Ćwiczenia o tyle ważne, że dotyczą jednego z najcenniejszych obiektów zabytkowych w kraju. Był to kolejny dowód skutecznej współpracy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej.
Scenariusz zakładał skrajnie trudne warunki pracy służb. Dzięki wyszkoleniu i wyposażeniu akcja przebiegała sprawnie. Wyciągnięte zostały wnioski. Obecnie Zarząd Stada Ogierów Książ sp. z o.o. wraz ze Strażą Pożarną, Policją i Strażą Miejską wypracowuje nowe mechanizmy współdziałania w sytuacjach kryzysowych. Ćwiczenia rozpoczęły cykl trzydniowych szkoleń dla Straży Pożarnej. Strażacy zapoznają się ze strukturą obiektu stada oraz poznają zasady ewakuacji koni.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl