24.09.2011
Grupa Polsko - Czeska w Stadzie Książ
Dzięki programowi "Poznawanie nie zna granic" gościliśmy grupę młodzieży z Polski i Czech.

Oragnizatorem spotkania był Urząd Miejski, Biuro Funduszy Europejskich Strategii i Analiz.

Program zakłada spotkania polsko-czeskie oraz zwiedzanie ciekawaych miejsc po obu stronach.

Projekt dotowany jest  przez Unię Europejską. Poniżej przedstawiamy artykuł o spotkaniach

 "Urząd Miejski w Wałbrzychu wspólnie z Urzędem Miasta Hradec Králové realizują od października 2010 roku program polsko-czeskich wymian młodzieży ze szkół gimnazjalnych, pn. "Poznawanie nie zna granic". W tym roku odbyły się już 4 wymiany, w których wzięli udział uczniowie Publicznych Gimnazjów nr 2, nr 4, nr 5 i nr 1 w Wałbrzychu.

W każdej wymianie uczestniczy 20 uczniów z Wałbrzycha oraz 20 uczniów z Hradec Králové. Udział w programie wymian młodzieży jest możliwy dzięki dofinansowaniu projektu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Podczas pobytu w Polsce dzieci uczestniczą we wspólnych lekcjach z języka angielskiego, muzyki, sztuki, matematyki lub informatyki oraz w rozgrywkach sportowych. Zajęcia edukacyjne kończą się napisaniem testu wiedzy o Wałbrzychu. Najbardziej zaangażowani w zajęcia uczniowie mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Podsumowaniem dnia jest wieczorny wyjazd do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Drugiego dnia pobytu uczniowie zwiedzają: Wałbrzyski Rynek, Zamek Książ, Stado Ogierów w Książu oraz Palmiarnię. Trzeci dzień pobytu zaplanowany jest w Karpaczu. Atrakcje turystyczne dla dzieci to: Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Kościół Wang oraz Tor Saneczkowy "Kolorowa" w Karpaczu.

Podobny program uczniowie z polskich szkół realizują podczas pobytu w Republice Czeskiej. Pierwszego dnia odbywają się wspólne zajęcia szkolne, m.in. z języka angielskiego, muzyki, sztuki, matematyki lub informatyki oraz rozgrywki sportowe.

Zajęcia w szkole kończą się napisaniem testu wiedzy o Hradec Králové oraz wizytą na basenie. Dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć edukacyjnych przewidziane są nagrody i upominki. Drugiego dnia młodzież zwiedza atrakcje Hradec Králové, np. elektrownię wodną Hučák, Park Jiráska, Katedrę Św. Ducha i Białą Wieżę oraz zoo w Dvůr Králové. Atrakcją trzeciego dnia jest wizyta w parku linowym oraz wyjście w góry Masywu Černá Hora. "

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl