19.10.2011
Chór Aleksandrowa w Stadzie Książ!!!
Już dzień po imponującym występie w hali OSIR w Świebodzicach, Chór Aleksandrowa zwiedzał Stado Książ. Członkowie zespołu mając do dyspozycji kilka lokalnych atrakcji, wybrali konie i Stado Książ. Gości oprowadzała pani Małgorzata Lebioda. Uczestnicy z uwagą słuchali opowieści o poprzednich właścicielach, sukcesach hodowlanych i sportowych oraz ciekawych informacji na temat naszych Ślązaków. Cieszymy się, że Stado staje się poważną atrakcją turystyczną. Chcecie Państwo się przekonać? Zapraszamy serdecznie.

 Po ostatnim sukcesie występów rosyjski zespół ponownie przyjechał na ponad miesięczną trasę koncertową do Polski. Było to wielkie wydarzenie kulturalne i medialne, bo Chór koncertował w siedemdziesięciu państwach i jest najlepszym tego rodzaju zespołem na świecie.

 

Chór składa się z około 200 osób: sekcji chóru męskiego, mieszanej grupy tanecznej oraz orkiestry. Wielu spośród żołnierzy artystów ma specjalistyczne wykształcenie muzyczne i choreograficzne. Obecnie chórem kieruje J. B. Uchow oraz chórmistrze :I.I. Tupikow i S. A. Sokołow.

Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyką ludową na długo pozostaje w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia przezeń prezentowana nie ma sobie równych na świecie. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

 

Artyści występowali przed wielkimi znakomitościami tego świata, m. in. prezydentem USA G. Bushem seniorem, kilka razy w roku dają koncerty na Kremlu.

 

  

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl