21.04.2010
Książ górą, Zawodnicy na podium we Francji
Bartłomiej Kwiatek z Anną Żuchowską i ogierem Regiment hodowli i własności Stada Ogierów w Książu zajęli drugie miejsce w zakończonych przedwczoraj Międzynarodowych Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi rozegranych w NA©ewiller prÄ?s Lauterbourg we Francji.

To pierwsza w tym sezonie impreza kwalifikacyjna do Rankingu Ašwiatowego, w którym nasza ekipa triumfuje nieprzerwanie od trzech lat.

W klasie zaprzęgów jednokonnych w stawce 28 ekip z całego świata nasza drużyna zajęła najpierw trzecie miejsce w ujeżdżeniu, następnie trzecie miejsce w sobotnim maratonie, przejeżdżając w niedzielę kończący zawody konkurs zręczności bez zrzutek z jedynie 0,8 sek przekroczeniem normy czasu co dało w sumie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Polacy potwierdzili tym samym dobrą formę i pokazali, że lutowe  zwycięstwo w norweskim Arctic Equestrian Games nie było dziełem przypadku.

Najważniejszym celem w tym sezonie dla naszej kadry są Mistrzostwa Ašwiata Zaprzęgów Jednokonnych na przełomie lipca i sierpnia 2010 we włoskim Pratoni del Vivaro.

W zawodach wystartował też Adrian Kostrzewa oraz Weronika Kwiatek.  Adrian zajął miejsce 7, Weronika po wywrotce w maratonie miejsce 26. W zaprzęgach czterokonnych w stawce 9 zaprzęgów Piotr Mazurek uplasował się na 4. pozycji.

Już w najbliższy weekend tj 24-26.04 Bartłomiej Kwiatek wystartuje w kolejnych zawodach eliminacyjnych rozgrywanych tym razem w czeskich Kladrubach nad Łabą, powożąc mniej doświadczonym, choć bardzo utalentowanym ogierem Parys.