11.11.2011
Konie w Operze? - Tak, Ślązaki ze Stada Książ!!!
Opera Wrocławska prezentuje kolejne SUPERWIDOWISKO W HALI STULECIA 'Kniaź Igor' - Aleksandra Borodina. W czasie spektaklu można również podziwiać 12 koni rasy śląskiej ze Stada Książ. Przy wielotysięcznej widowni jest to wspaniała okazja do promocji Stada Książ. Spektakl w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami wystawiany będzie w listopadzie b.r. Serdecznie zapraszamy Spektakl przygotowują m.in.: Kierownictwo muzyczne Ewa Michnik Reżyseria Laco Adamik Dekoracje i kostiumy Barbara Kędzierska Choreografia Irina Mazur Przygotowanie chóru Anna Grabowska-Borys Wykorzystano tekst Opery Wrocławskiej.

Kniaź Igor - Aleksander Borodin

Zdjęcia

     

Kniaź Igor (Książę Igor) to słynna i zarazem jedyna opera Aleksandra Borodina (1833-1887), rosyjskiego neoromantyka. Z uwagi na skomplikowane dzieje tego niedokończonego  utworu każda inscenizacja to prawdziwe wyzwanie dla realizatorów.

 

Borodin, kompozytor samouk, z wykształcenia lekarz i chemik, był jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów rosyjskiej szkoły narodowej XIX wieku. Obok Musorgskiego, Cui, Bałakiriewa i Rimskiego-Korsakowa współtworzył sławną grupę kompozytorów, zwaną Potężną Gromadką. Inspirowała ich rosyjska muzyka ludowa, narodowa tradycja i historia.

 

W Kniaziu Igorze Borodin nawiązał do rosyjskiego eposu Słowo o pułku Igora (Słowo o wyprawie Igora), dając w swej operze barwny obraz dwunastowiecznej Rusi. Śmierć uniemożliwiła mu ukończenie operowego eposu, nad którym pracował 18 lat, mimo to do dziś Kniaź Igor z powodzeniem podbija światowe sceny teatrów operowych. Zawdzięcza to niezwykle barwnej muzyce, w której odnajdziemy m. in. tak lubiane przez publiczność Tańce połowieckie.

  

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl