05.05.2010
Majówka W Stadzie Książ już za nami!
Miniony weekend okazał się dla nas niezwykle udanym. Odnotowaliśmy rekordową liczbę odwiedzających nas gości. Ponadto wszystkie przygotowane atrakcje i pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie rodzin z dziećmi. Zabawy, konkursy, karmienie koni i kontakty z maleńkimi źrebaczkami- spowodowały, że dzieciaki nie miały ochoty wracać do domów.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wydarzeń jakie miały miejsce w naszym urokliwym i klimatycznym Stadzie:

W niedzielę 02.05.10 r. odbył się uroczysty chrzest źrebaka. Sardynia - takie imię nadał naszej malej klaczce Prezes Zamku Książ- Pan Jerzy Tutaj. Zamek Książ jest od tamtej chwili "Chrzestnym" i będzie brał udział w "wychowaniu i kształtowaniu" tego energicznego konika. W całej ceremonii uczestniczył również Prezes Spółki Sieraków - Pan Mariusz Furmaniak. Dla konika przygotowano wianuszek z siana, dla matki zaś tort marchewkowy (który był tak smakowitym kąskiem, że spałaszowała go na miejscu).

Pokazy powożenia zaprzęgiem czterokonnym w wykonaniu Piotra Mazurka.

Zwiedzanie z przewodnikiem Panią Małgorzatą Lebiodą (przyjaciółką Stada i miłośniczką koni). Wśród wystawców byli nasi przyjaciele i partnerzy z Zoo Dvur Kralove. Przygotowali dla naszych gości wiele gratisów i wejściówek do zoo.

Teatr William-Es - przez trzy dni zabawiał swą gra aktorską wszystkie dzieci. W niedzielę odbył się pod gołym niebem spektakl- bajka "Czerwony Kapturek"

Kolejną atrakcją były przejażdżki na koniku. Dzięki zaangażowaniu i dobremu zorganizowaniu naszej grupy "Grupy Rekreacji" (uczniów szkoły jazdy konnej)- każdy chętny miał szansę na niezwykłą przejażdżkę.

Książanki Park Krajobrazowy można było podziwiać podczas przejażdżek przepięknie ukwieconymi wozami biesiadnym

Profesjonalne podkuwanie koni było możliwe dzięki kowalowi Panu Janowi Kuryło i jego asystentowi.

Pokazy skoków - Katarzyna Kopera i Tomasz Danielewicz.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji "Majówki w Stadzie Książ 2010".

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Piotra Mazurka i jego ekipy, a także do Katarzyny Kopery i Tomasza Danielewicza oraz Justyny Dery. Dziękujemy również spikerowi Rafałowi Smolarkowi i naszej grupie Rekreacji za pomoc i zaangażowanie.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy już dziś na "Dzień Dziecka w Stadzie Książ" - 29.05 - 30.05.10 r. Dla dzieci - wstęp wolny i mnóstwo atrakcji.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl