06.01.2010
Dzieci w Krainie Konia Śląskiego w Stadzie Książ
W dniach 29 i 30 maja odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Bajkowe i baśniowe postaci w przedstawieniach Teatru William-Es ("Jaś i Małgosia" oraz "Calineczka"), malowanie i wystawa portretów, malowanie twarzy, a także występ muzyczny zespołu "Rem" - to tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane dla dzieci.

Tradycyjnym uzupełnieniem oferty były stoiska ze słodyczami i zabawkami. W organizację imprezy włączyli się także harcerze z Wałbrzycha, którzy przygotowali  stanowisko z trampoliną oraz punkt  z pamiątkami.

Wszyscy, którzy w sobotę i niedzielę godzinach 12.00 - 18.00 odwiedzili Stado Książ mieli możliwość obserwowania i karmienia naszych  koni. Dzieci i dorośli najdłużej zatrzymywali się przy źrebakach. W centralnej części Stada - czworoboku-  dzieci mogły jeździć konno.
Ponadto gości przewoziły zabytkowe bryczki i wozy biesiadne . Swój występ zaprezentował także  wielokrotny Mistrza w powożeniu - Bartłomiej Kwiatek. Jego dynamiczny, brawurowy przejazd wzbudził zachwyt zgromadzonych widzów.

Dużym  zainteresowaniem cieszył się pokaz kucia i podkuwania konia przeprowadzony przez naszego kowala Jana Kuryłło.

Tego dnia dla dzieci odbyło się mnóstwo konkursów tanecznych, plastycznych
i sprawnościowych. Powstało także mini atelier fotograficzne, gdzie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie tle zabawnych plansz z logo Stada Książ.

Cała impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób i organizacji. Szczególnie dziękujemy: Zarządowi Zamku Książ Jerzemu Tutajowi i Barbarze Grzegorczyk oraz Panu Prezesowi Zarządu MPK Ireneuszowi Zarzeckiemu za pomoc w organizacji imprezy.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl