24.12.2012
Stado Książ zaprasza na szkolenie "JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC" 11-13.01.13
JEŹDZIECTWO NATURALNE BEZ TAJEMNIC RELATIONS LEVEL 1 ZAUFANIE

 

Kurs zaplanowany jest na 3 dni po 7 godzin z 1 godzinną przerwą. 

Zajęcia odbywają się od piątku godz. 9-18 do niedzieli godz. 9-17. 

Wykłady teoretyczne odbywać się będą w sali klubowej a zajęcia z końmi rano i po południu na ujeżdżalni. 

Program Level 1 Relations jest podstawowym i najobszerniejszym w teorię pierwszym poziomem wielostopniowego, kompleksowego programu jeździectwa naturalnego prowadzącego jeźdźców krok po kroku do zaawansowanego poziomu L5 w sporcie czy rekreacji. 

Poziomy podzielone są na Relations L1, L2, L3 - Zaufanie, Szacunek, Dominacja oraz L4 Liberty-Wolność i L5 Harmonia. Niezależnie szkolić się można w programach specjalizowanych jak Szkolenie Imprintingowe Źrebiąt, Przygotowanie Młodych Koni i Rozwiązywanie Narowów, L0 Naturalne Dzieciaki czy Naturalny Masaż JNBT. 

Program kursu L1 obejmuje wykłady z teorii jeździectwa naturalnego wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę z ziemi i siodła. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie, powożenie, west czy rekreacja zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Buduje relacje oparte o zaufanie konia, szacunek i dominację. Pozwala na przyklejenie konia do jeźdźca czy trenera i skupienie go na pomocach i treningu, co znacząco skraca czas uczenia się konia i tworząc partnerskie relacje człowiek –zwierzę. Daje wiedzę i praktykę do nauki na 4 dalszych zaawansowanych poziomach szkolenia. Teoria obejmuje zagadnienia z zakresu anatomii, psychologii koni, behawioryzmu, budowania zaufania i przywództwa, nauki czytania koni, systemu komunikacji za pomocą języka Equus oraz technik Monty Robertsa, kontroli nad własnym ciałem, imprintingu, bezpieczeństwa. Ćwiczenia z ziemi prowadzone są na jednej linie i kantarze szkoleniowym technikami naturalnymi obejmując komunikację i 10 Złotych Minut, odczulanie, odangażowywanie i miękkie ustępowanie, skupienie, ugięcia poziome, prowadzenie łba, przodu i zadu, odsyłanie i przywołanie, przejścia, zatrzymania, przygotowanie do lekkich wodzy, uczulenia na pomoce, kontrola chodu i tempa. Trening w siodle prowadzony jest z użyciem jednej wodzy na kantarku w stój, stęp, kłus i cofanie i obejmuje ugięcia poziome, wodzę bezpośrednią i pośrednią, lekkie zatrzymania, przejścia, pracę balansem i dosiad oraz indywidualną konsultację dla poziomu L1. W kursie można uczestniczy jako:- uczestnik z własnym lub wynajętym w ośrodku koniem – koszt 700 zł- słuchacz - 300 zł/kurs Ilość uczestników z koniem ograniczona a słuchaczy bez ograniczeń. W kursie nie mogą uczestniczyć ogiery i klacze ze źrebakami. Wykłady prowadzi w języku polskim wykładowca Andrzej Makacewicz oraz osoby z JNBT Team. Osoby z końmi muszą posiadać kantar sznurkowy, linę do treningu naturalnego o długości do 3,5 m zakończoną pętlą lub karabinkiem oraz bacik (długość rzędu 1-1,2m), które można będzie nabyć lub wypożyczyć w trakcie kursu. Praca osób z końmi jest rejestrowana filmowo i omawiana na zajęciach. Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia poziomu Level 1 pozwalającego na kontynuację nauki w tym oraz innych programach naturalnych na wyższych poziomach. Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych.

Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu. Wynajem boksu – 50zł/doba, wynajem konia – 100zł/kurs, nocleg – 60zł/doba. Kontakt - malgorzata.studzinska@stadoksiaz.pl tel. 697 998 905 Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 3931090 lub kursy@pdm-promo.pl

Stado Ogierów Książ - wyjątkowe miejsce znane w całej Europie i na świecie. Jeden z piękniejszych zabytków, w którym mieści się hodowla koni rasy Śląskiej z ponad 60 letnią tradycją (od 1947 roku). Książ ze względu na swoje piękno nazwany był Perłą Dolnego Śląska. Obecne stajnie, wzniesione zostały w 1884 roku, są ogromnym zespołem w formie czworoboku, z murami typu pruskiego. Tutejsza kryta ujeżdżalnią o powierzchni 800 m2, jest najpiękniejszym tego typu obiektem w Europie. W całości zrobiono ją z drzewa modrzewiowego. W stadzie jest około 100 klaczy i ogierów. Na gości chcących miło spędzić czas w otoczeniu zabytkowej architektury i wspaniałego stada czeka kilkanaście miejsc noclegowych w klimatycznym i nastrojowym pensjonacie znajdującym się około 150 m od zabudowań Stada, wyposażonego oprócz pokoi z łazienkami we w pełni urządzoną kuchnię do dyspozycji gości, oraz ogród z kamiennym grillem…Z balkonu rozciąga się bezcenny widok na stado. Więcej szczegółów dotyczących samego pensjonatu jak i cennik noclegów można zobaczyć

tutaj: http://www.stadoksiaz.pl/noclegi/pensjonat

W sprawie rezerwacji noclegów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Stadem Książ

http://www.stadoksiaz.pl/kontakt JNBT 2012 

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl