19.06.2013
Warsztaty średniowieczne i turniej rycerski na terenie hipodromu Stada Ogierów Książ
Zapraszamy na turniej rycerski i warsztaty średniowieczne organizowane przez Wałbrzyski Osrodek Kultury. Poniżej przedstawiamy pełny tekst WOK wraz programem imprezy. Zapraszamy serdecznie !!!

Warsztaty średniowieczne i turniej rycerski

rycerze_2013_www (565x800)Końcem czerwca Wałbrzych opanuje około 180 rycerzy z Polski i Czech. Przez trzy dni będą mieszkać w wybudowanej osadzie, prezentować kulturę i zwyczaje średniowieczne. Na niecodzienny plener na hipodromie Stada Ogierów koło Zamku Książ zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

To oryginalne historyczne wydarzenie odbędzie się dzięki środkom, które otrzyma WOK z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. Jest jednym z elementów projektu „Wałbrzych i Hradec Kralove- dobrzy sąsiedzi”, realizowanego wspólnie z ośrodkiem kultury Adalbertinum w Hradec Kralove.

Bractwa rycerskie będą budować osadę w piątek, 28 czerwca. Dzień później – w sobotę, 29 czerwca, a także w niedzielę – 30 czerwca zapraszają do wspólnej zabawy i nauki. – Zorganizujemy warsztaty średniowieczne, m.in.: tańca, piśmiennictwa, zielarstwa, tkania, wyrobu powrozów, papieru czerpanego. Pokażemy, jak miotać toporem, nożem i włócznią – mówi Maciej Dziuba ze Śląskiej Roty Najemnej.

Pokazy: walk, konne, strzelania z wszelakich machin miotających, rzemiosła i katowskie, bieg dam, gry i zabawy, bardzo widowiskowa inscenizacja bitwy zakończona spaleniem wioski, koncerty muzyki dawnej to tylko część atrakcji… Przybywajcie! Na zbójów i kata po drodze uważajcie. 

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl