07.07.2013
Warsztaty średniowieczne i turniej rycerski na terenie hipodromu Stada Ogierów Książ
Impreza organizowana przez W.O.K. Wałbrzych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pogoda - typowo spacerowa dodatkowo zachęcała do uczestnictwa. Na turniej przybyło 150 zacnych rycerzy z całej Polski i Czech. Zamieszkali oni w osadzie, w której ugościli i pokazali przybyszom, co mają najlepsze. Zabaw, konkursów, jadła i muzyki nie zabrakło. A i oręż poszedł w ruch – konie, szczęk broni i widok płonącej wioski - to tylko niektóre atrakcje Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

Impreza miała charakter  interaktywny, dlatego dla uczestników zostały przygotowane warsztaty rękodzielnicze, zielarskie, garnacarskie podczas których można było przygotować własnoręcznie swoje kompozycje.

Zjazd Rycerski to nie tylko warsztaty, to również rywalizacja.  Rycerze, damy dworu oraz publiczność wzięła udział w konkurencjach  średniowiecznych, podczas których należało pokonać trasę biegu wykonując przy tym dodatkowe czynności takie jak przenoszenie zbroi, zakładanie elementów zbroi i zbieranie elementów wyposażenia rycerskiego.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl