29.07.2010
Dobiegł końca pierwszy obóz jeździecki w Stadzie Książ
Gościliśmy młodzież z różnych stron Polski: Będzina, Jeleniej Góry, Wrocławia, Wisły, Rawicza. Uczestnicy nauczyli się do perfekcji przygotowania konia do jazdy konnej (czyszczenie, siodłanie), jazdy konnej, podstaw powożenia bryczką od Mistrza Polski w powożeniu Bartłomieja Kwiatka. Nauka jazdy konnej odbywała się pod czujnym okiem instruktorów: Joanny Krysztowiak, Anny Żuchowskiej i Zdzisława Raduckiego.

Oprócz jazdy konnej młodzież spędzała czas na basenie odkrytym i Aqua  Parku w Świebodzicach, wycieczkach  pieszych po Książańskim  Parku Krajobrazowym w towarzystwie przyrodnika-fotografa  - Krzysztofa Żarkowskiego, który starał się zaszczepić w młodych osobach miłość do przyrody. Uczestnicy obozu mieli możliwość zwiedzania  Palmiarni i Zamku Książ z przewodnikiem.
Wieczorami organizowane były ogniska, pieczenie kiełbasek i ziemniaków, w  czasie  których młodzież  bawiła się przy muzyce i zabawach na sianie.  Życie toczyło się wokół koników. Obozowicze pomagali w codziennych czynnościach pracowników stada - sprzątanie stajni, karmienie koni i  przy odpasach.  Przed snem  obowiązkowo ściskali  źrebaki i klacze na dobranoc.

Obóz zakończył się zawodami i pokazem nabytych umiejętności, które podziwiali rodzice i zaproszeni goście. Młodzież otrzymała nagrody, dyplomy i Certyfikaty Młodego Masztalerza.

Półkolonie zorganizowane były w stadzie dla dzieci z Wałbrzycha podczas których uczyły się jazdy konnej. Codziennie uczestniczyły przy karmieniu koników i źrebiąt. Wolny czas spędzany był na wycieczkach pieszych, na basenie odkrytym i Aqua Parku, oraz zabawach na sianie.  Dzieci były zachwycone formą spędzania czasu, ale przede wszystkim ich rodzice, którzy nie musieli martwić się co począć z dziećmi w czasie godzin pracy. Półkolonie zakończone były zawodami i pokazami dla rodziców, podczas których zostały rozdane dyplomy  i Certyfikaty Młodego Masztalerza.

Ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników i osób związanych ze stadem za wkład włożony w edukację młodzieży.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl