30.04.2014
CAI Kladruby nad Labem
W dniach 24-27 kwietnia odbyły się pierwsze w tym sezonie dla naszych zawodników Międzynarodowe Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W czeskich Kladrubach nad Labem rywalizowali: Marek Baryłko (kat. zaprzęgów parokonnych), Bartłomiej Kwiatek (kat. zaprzęgów jednokonnych) i Piotr Mazurek (kat. zaprzęgów czterokonnych).

Przegląd weterynaryjny, konie trzech zawodników przeszły bez najmniejszego problemu. W czwartek i piątek rozgrywały się konkursy ujeżdżenia. Czwartek był dniem singli. Bartłomiej Kwiatek i śląski ogier Bergen (Turkus śl./Berenika/Mundial śl.), dla którego były to dopiero drugie zawody CAI, otrzymali ocenę 48,38 pkt. Wynik pozwolił parze na zajęcie 5 miejsca w konkursie na 35 zaprzęgów.

W piątek w szranki stanęły zaprzęgi paro i czterokonne. Marek Baryłko końmi Blues i Lotos uplasował się na 8 pozycji z wynikiem 63,24 pkt. To bardzo dobry wynik, dla tego zawodnika, który jest wspaniałym punktem wyjścia do dalszej pracy.

Piotr Mazurek zadebiutował nowymi końmi. Od pierwszego dnia miło wszystkich zaskoczył zajmując 2 miejsce z wynikiem 56,81 pkt.

 

Sobota to dzień próby maratonowej. Zawodnicy do pokonania mieli 7 przeszkód. Pogoda była słoneczna, jednak dało się odczuć duchotę w powietrzu. Kwiatek i Bergen zaczęli bardzo dobrze. Bergen jednak jest najmniej doświadczonym koniem Bartka co dało się zauważyć od 5 przeszkody gdzie koń zaczął lekko opadać z sił. Ostatecznie jedna zrzutka na 6-tej przeszkodzie (2 pkt karne) i płynna jazda pozwoliły na zajęcie 12-tego miejsca w maratonie i utrzymanie 5-tej pozycji po dwóch dniach.

Marek Baryłko miał kilka przygód. Niestety na pierwszej przeszkodzie wypadł z kozła co poskutkowało 25 pkt karnymi. Szczęśliwie zawodnikowi i koniom nic się nie stało i mogli kontynuować maraton. Punkty karne nie pozwoliły Baryłce na nawiązanie walki zresztą zawodników, jednak szczęśliwie dojechał do mety kończąc maraton na 15-tym miejscu w maratonie i po dwóch dniach.

 

Piotr Mazurek również miał maraton z przygodami. Na piątek (wodnej) przeszkodzie, urwał mu się orczyk i z bryczki musiał zejść luzak, co spowodowało naliczenie 20 pkt karnych do wyniku. Jednak Mazurek ukończył maraton plasując się na 13-tej pozycji w maratonie i pod dwóch dniach.

 

Ostatni dzień- konkurs zręczności powożenia.

Bartłomiej Kwiatek zalicza jedną zrzutkę, mieszcząc się w normie czasu i broniąc swoją 5-tą pozycję.

Marek Baryłko dopisał do swojego wyniku 31,27 pkt i również pozostał na swojej pozycji (15-te miejsce).

Piotr Mazurek również nie przesunął się w tabeli, jednak ukończył zawody i zagrał konie na tegoroczne Mistrzostwa Świata do Normandii, uzyskując w konkursie zręczności wynik 28,52 pkt.

 

Kolejne zawody dla naszych zawodników to w długi majowy weekend CAI Nemcice u Kolina w Czechach, gdzie zobaczymy Piotra Mazurka, oraz CAI Fabiansebestyen na Węgrzech, gdzie wystartują Bartłomiej Kwiatek i Marek Baryłko.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl