13.05.2014
Zawody Krajowe w Strzegomiu, 9-11 maj 2014
W dniach 9-11.05 odbyły się pierwsze w sezonie 2014 otwarte Krajowe Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Nasz Klub reprezentował Bartłomiej Kwiatek z końmi: Lawenda, Frezja i Sonet, Marek Baryłko ze swoją parą Blues, Malibu i Lotos oraz Piotr Mazurek czwórką koni: Calderon, Donnerkuss, Donna Love, Peloponez i Lusi.

Pierwszy dzień- konkurs ujeżdżenia

Bartłomiej Kwiatek & Frezja zadebiutowali jako para w klasie L-1. Program pokonała bez większych błędów, wpadając w oko sędziom i publiczności. Pierwszy raz w szrankach i pierwszy sukces. Wygrana w konkursie z wynikiem 43,67 pkt.

Bartłomiej & Sonet- nawiasem mówiąc także debiutant otwartych zawodów, spisał się znakomicie. Startując w klasie N-1 wywalczył 2-ie miejsce z wynikiem 47,47 pkt.

Bartłomiej & Lawenda, jak na Mistrzynię przystało, startując podobnie jak Sonet w klasie N-1 zwyciężyła konkurs ujeżdżenia uzyskując najlepszy wynik całych zawodów- 39,87 pkt!

Marek Baryłko, startujący w klasie C-2, płynną jazdą zapewnił sobie drugą lokatę z dobrym wynikiem 53,70 pkt tracąc do zwycięzcy zaledwie 3 pkt.

Piotr Mazurek, niestety jedyny w klasie C-4, spisał się bardzo dobrze. Jego wynik w konkursie wyniósł 55,37 pkt. (należy podkreślić fakt, że to dopiero drugie zawody tej czwórki).

 

Drugi dzień- próba maratonu

Położenie przeszkód było bardzo komfortowe. Niemal wszystkie (4 z 6) znajdowały się na obwodzie jednego koła, po którym swobodnie poruszając się można było obejrzeć zawodnika, bez zbędnych nerwów czy zdąży się dobiec na kolejną przeszkodę.

Bartłomiej Kwiatek &Frezja powtórzyli wynik z ujeżdżenia, wygrywając maraton. Bartek z Sonetem, który znany jest z konkursów szybkości (Halowy Mistrz Polski, Cavaliada Tour 2013/2014), nie mieli sobie równych i zwyciężyli w próbie maratonu przed zwyciężczynią ujeżdżenia Lawendą, która uplasowała się zaledwie 0,17 pkt za Sonetem.

Marek Baryłko, po zeszłotygodniowych zawodach w węgierskim Fabiansebestyen pokazał klasę. Widać, że praktyka czyni mistrza i tak w C-2 próbę maratonu ukończył na 2 miejscu, zaledwie ponad dwa punkty za Jackiem Kozłowskim.

Piotr Mazurek pięknie prezentował się w przeszkodach. Czwórka pracowała razem, a przejazd był dość płynny i pewny.

 

Trzeci dzień- konkurs zręczności

Konkurs odbył się przy stajniach na placu kwarcowym, co przy trzech koniach było dużym udogodnieniem dla zawodników.

Bartek & Frezja parkur pokonali bezbłędnie, z najlepszym czasem w konkursie. Wygrywając konkurs zręczności przypieczętowali swoją pierwszą wygraną w klasie L-1 na zawodach otwartych!

Bartek & Sonet. On także pokonał parkur na „podwójne zero”, wygrywając konkurs zręczności, przesunął się w tabeli wyników z drugiego na pierwsze miejsce, wygrywając w całych zawodach klasę N-1.

Bartek & Lawenda, w ostatni dzień była bardzo pobudzona, na jednej z bramek przydarzyły się dwa błędy (6 pkt karnych), a mała płynność jazdy, w efekcie spowodowała przekroczenie normy czasu. Ostatecznie do jej wyniku dopisanych zostało 7,95 pkt i zajęcie wysokiego drugiego miejsca w konkursie.

Marek Baryłko, którego konkursy zręczności nie są najmocniejszą stroną dopisał do swojego wyniku 39,03 pkt, spadając na trzecie miejsce w konkursie.

Piotr Mazurek także nie mógł pochwalić się bezbłędnym wynikiem. Kilka zrzutek i przekroczona norma czasu dały w efekcie 45,53 dodatkowe punkty do wyniku zawonika.

 

Jesteśmy bardzo dumni ze swoich koni i podopiecznych. Zawody w Strzegomiu bardzo nam się podobały. Profesjonalna organizacja, super atmosfera i idealne położenie (20km od Książa), przemawiają za tym, że bardzo chętnie powrócimy do Ośrodka Jeździeckiego Stragona!  

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl