07.01.2015
Książański lipiec
Stado Ogierów Książ będzie w lipcu 2015 r. miejscem 3 dużych imprez.

12 lipca o godzinie 10.00 rozpocznie się XI Krajowy Czempionat Młodzieży Koni Rasy Śląskiej. W tym roku zgłoszonych jest do niego aż 59 koni! To rekord ostatnich lat. Podziwiać będzie można klacze roczne, dwu i trzyletnie oraz roczne ogierki. Pomiędzy prezentacją koni poszczególnych grup wiekowych hodowcy i publiczność będą mieli okazję obejrzeć pokaz hodowlany klaczy z tegorocznymi źrebiętami po ogierze Bazyli (ogier własności pana Grzegorza Świątka, w treningu sportowym u Bartłomieja Kwiatka) urodzonymi w SO Książ, pokaz powożenia w wykonaniu zawodniczek klubu jeździeckiego Podkówka Team Stadnina Konia Szymanów oraz pokaz ujeżdżenia klaczy śląskiej Branka, której amazonką będzie Alicja Dec.  Szczegółowe informacje dla wystawców dotyczące Czempionatu są dostępne na stronie Okręgowego Związku Hodowców Koni we Wrocławiu (http://www.ozhk.wroclaw.pl/). W trakcie Czempionatu wybrane zostaną krajowa czempionka klaczy i czempion ogierów. Czempionat odbywać się będzie na nowym hipodromie Stada Ogierów Książ.

17 i 18 lipca gościć będą w Książu międzynarodowi powożący, biorący udział w III Międzynarodowym Konkursie Powożenia Tradycyjnego im. księżnej Daisy von Pless. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 prezentacją uczestników, na godzinę 18.00 przewidziana jest inspekcja trasy próby terenowej, a na 19.30 pokaz hodowlany Stada Ogierów Książ. W niedzielę próba terenowa wyznaczona została na godzinę 9.00, a konkurs zręczności powożenia na 14.00. Ceremonia zakończenia konkursu i dekoracja zwycięzców odbędzie się o godzinie 17.00. Głównym organizatorem odbywającego się na terenie Stada Ogierów Książ (należącego obecnie do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o. o.) i Zamku Książ konkursu jest Polskie Towarzystwo Powozowe. Informacje o konkursie zamieszczone są także na stronie www.tradition.com.pl

Ostatni weekend lipca to powożeniowe spotkanie (pierwsze lub dla niektórych kolejne) z wicemistrzem świata Bartłomiejem Kwiatkiem, który od 24 do 26 lipca pracować będzie ze zgłoszonymi uczestnikami kursu. Szkolenie organizowane jest pod auspicjami  Fundacji Horse Sport, które prowadzi na nie nabór (szczegóły na stronie http://www.horsesport.pl/)

 

Zapraszamy!

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl