10.01.2015
VII Dolnosląski Miting w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.
w dniu 30 września na terenie naszego Hipodromu mieliśmy przyjemność gościć z całego Dolnego Śląska uczestników VII Dolnośląskiego Mitingu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.

Jest to impreza cykliczna, po raz pierwszy zorganizowana w Wałbrzychu. Udział w imprezie wzięło blisko 200 osób, w tym 120 niepełnosprawnych zawodników. Mityng jest zwieńczeniem i podsumowaniem całorocznej pracy zawodników i kadry trenerskiej. Misją Olimpiad Specjalnych jest organizowanie dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną całorocznych treningów i serii zawodów sportowych w dyscyplinach olimpijskich. Celem tych działań jest zapewnienie podopiecznym optymalnego rozwoju fizycznego i umożliwienie pokazania swoich umiejętności.

- Sport zwykły to taki sam sport jak nasz. Różnica jest taka, że w naszym sporcie wygrywa się już na starcie. Wy już wygraliście, bo tu jesteście" - powiedział Eugeniusz Skarupa - pochodzący z Wałbrzycha mistrz świata w podnoszeniu ciężarów i wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Arnhem zwracając się do uczestników Mityngu.

Uczestnicy mogli również bliżej poznać mieszkańców naszego stada - konie śląskie.

Pani Monika Szostek wykonała pokaz ujeżdzenia  na śląskim wałachu THOMSON, który komentowała  kierownik SO Książ Pani Monika Słowik. Pokaz  zebrał gromkie brawa. Uczestnicy mogli dzięki Straży Miejskiej Wałbrzycha oglądnąć świat z grzbietu konia. A na swój grzbiet zaprosily śląskie  klacze SO Książ - NIFE i LOTNA. Również zaprzęgniete w wóz biesiadny ogiery DRAB i RODOS z powożącym Bogdanem Gierszalem pokazywały podczas przejazdu  piękno jesiennej szaty Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do SO Książ !!!

Fotorelacja  z zawodów >>>> 

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl