25.07.2016
IV Miedzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia 2016
W dniach 23-24 lipca br. na terenach Parku Krajobrazowego Książa odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Jednym z głównych sponsorów i partnerów imprezy była Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentowała Hanna Myjak, Wiceprezes.

W pierwszym dniu imprezy na hipodromie Stada Ogierów, w parku oraz na dziecińcu Zamku Książ odbyła się oceniana przez sędziów prezentacja powozów, koni oraz ubioru osób powożących oraz towarzyszących.

Dzień później odbył się konkurs, w którym rozegrano 2 próby: terenową na tle przepięknej zieleni Parku Krajobrazowego Ksiaż i zręczności powożenia na hipodromie SO Książ. Pierwszą próbę mogli oglądać także mieszkańcy Świebodzic, gdyż jedna z przeszkód znajdowała się na świebodzickim rynku. We wszystkich konkurencjach prezentowały się pojazdy singlowe, zaprzężone w dwa, trzy lub cztery konie.

Niedzielny konkurs zręczności powożenia oraz ceremonia dekoracji odbyła się na hipodromie SO Książ gdzie  licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała nie tylko zwycięzców.

Nagrodą w najbardziej prestiżowej i najbardziej eleganckiej próbie zawodów – konkursie prezentacji – był Puchar Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Odebrał go z rąk Wiceprezes ANR Hanny Myjak – Jacek Jantoń.  Zwycięzca w całości klasyfikacji to  Krzysztof Idzikowski, powożący parą koni.

Karol Strasburger jako gość specjalny uświetnił cała imprezę.
 
Zapraszamy do relacji uwiecznionej na zdjęciach autorstwa Panów Bogusława Jędrycha i Karola Rzęczyckiego , która znajduje się w GALERI >>>.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl