11.02.2010
Kozacy
Dzięki uprzejmości firmy "Polkam" pana Jerzego Wierbol, pracownicy Stada Książ mieli okazję uczestniczyć w niesamowitym widowisku tanecznym – "Kozacy". Serdecznie dziękujemy.

W piątek 29.10.10 w Hali Widowiskowej w Świebodzicach odbył się pokaz , rosyjskiego zespołu folklorystycznego z Wołgogradu, który w barwnej formie odtwarza pieśni, tańce i zabawy kozackie.

Kozacka Wola jest zespołem rosyjskim z dwudziestoletnią tradycją artystyczną.Występy grupy są urozmaicone i niezwykle interesujące.

Rosyjski zespół, który powstał w 1990 roku, liczy czterdziestu członków, w tym muzyków, tancerzy i piosenkarzy. Mają w repertuarze historyczne, liryczne i weselne pieśni Kozaków. Prezentują kozackie tańce, żartobliwe skecze i wokalno – choreograficzne kompozycje. Nie brakuje też wprawiających w osłupienie trików technicznych.

Każdego roku zespół wyjeżdża w różne obwody rejonu wołgogradzkiego w poszukiwaniu folklorystycznego natchnienia. W ten sposób zdobywają nieznane dotychczas materiały. Dzięki czemu ich występy są niepowtarzalne.

Nic dziwnego, że Kozacka Wola ma już na swoim koncie tak wiele nagród, w tym kilka międzynarodowych. Wielokrotnie była laureatem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. W roku 1991 artyści występowali nawet przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Prawie dwugodzinny występ zespołu Kozacka Wola został nagrodzony został owacjami na stojąco. Dech w piersiach zapierały akrobatyczne tańce. Publiczności podobały się także wspaniałe stroje, nie tylko gimnastyczne, ale również kreacje historyczne: czekman, bekiesza i odświętny mundur.

Piękne artystki i przystojni artyści dali z siebie wszystko. Występ był dopracowany w każdym szczególe, a widzowie byli zachwyceni.

Jeszcze raz dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak porywającym widowisku.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl