18.12.2009
Mikołajki 2009
W dniu 6.12.2009 odbyły się w Stadzie Ogierów w Książu III Towarzyskie Zawody o Błękitną Wstęgę Rekreacji Książańskiej pod hasłem "Mikołajki 2009".

W zawodach udział wzięło 13 par poprzebieranych w różnokolorowe stroje:
-Starałam się dopasować swój strój do dzisiejszego dnia, czyli do Mikołajek- mówi Inez, której koń przebrany był za renifera.
Zawodnicy do pokonania mieli dość trudny tor przeszkód. Najszybsza i najsprytniejsza ze wszystkich startujących okazała się Sylwia Rozpłoch na Bernikli zmienionej na czas zawodów w konio - dinozaura.

-Pierwsze miejsce było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, ponieważ poziom był wyrównany, a po moim przejeAodzie liczyłam na jedną z ostatnich pozycji szczególnie, że na każdych zawodach w których brałam udział byłam jedną z ostatnich- mówi szczęśliwa zwyciężczyni.

Drugie miejsce po raz trzeci przypadło naszej rekreacyjnej "babci" Joannie Rewers- Kulskiej na Nike:
-Tym razem mój strój nie był specjalnie zabawny, ale miał jeden ważny cel - oszukać "fatum". Pomyślałam sobie, że moje piękne wąsy zmylą przeznaczenie i rekreacyjny "dziadek" zajmie inne miejsce niż rekreacyjna "babcia". Nic z tego, znów druga! Ale nie ma tego złego. tak się złożyło że i poprzednio i teraz w nagrodę otrzymałam piękne, różowe, pluszowe koniki. Skoro są już dwa można zacząć hodowlę. Trzecie miejsce tym razem przypadło Martynie Grządziel na Renie.
Oprócz tradycyjnych trzech miejsc były również dwie nagrody specjalne. Gwiazdorski przejazd, który zgromadzonym widzom dostarcza wielu wrażeń i emocji- wygrał go Marek Domrzał jadący na Europie, która nie we wszystkich momentach zgadzała się z tym, czego wymagał od niej jeAodziec i miała swoją "wizję" na pokonanie trasy. Drugą nagrodą specjalną była nagroda za strój, którą otrzymał Paweł Barański na Ariadnie za strój wojskowego.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i flo, natomiast zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe.
Nie zapomniano również o koniach ,bez których te zawody nie mogły by się odbyć i każdy z nich po powrocie do stajni dostał jabłko.
Po zakończonych konkursach chętni zawodnicy i zgromadzeni kibice udali się na szpalery i ognisko, które w grudniu było dziwnym zjawiskiem, bo nie często w tym zimowym miesiącu da się jeść kiełbaskę usmażoną na świeżym powietrzu. Na szczęście przelotny deszcz straszący na początku nie zdołał popsuć nam dobrej zabawy i każdy bardzo miło wspomina "zabawę" mikołajkową.
Pozdrawiamy wszystkich - członkowie grupy rekreacji Stada Książ

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl