29.07.2019
DEBIUT MISTRZOSTW POLSKI ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI NA MEDAL
Ptakowice 25 - 28 lipca 2019r

DEBIUT MISTRZOSTW POLSKI ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI NA MEDAL

Podczas trzech dni zmagań o medale Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ptakowicach w dniach 25-28 lipca 2019r. nasz zawodnik Bartłomiej Kwiatek debiutując w randze zaprzęgów parokonnych zdobył 3 miejsce Mistrzostw Polski z końmi Aromat (Lokan - Aronia po Nomen), Frombork (Nomen - Fuksja po Jogurt) hod. SO Książ i wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki.

Warto podkreślić fakt, że był to debiut dla zawodnika Bartłomieja Kwiatka i koni wywodzących się ze Stada Ogierów w Książu, które jest kolebką hodowli koni zaprzęgowych rasy śląskiej. Nasze Konie niejednokrotnie udowodniły, że są najbardziej predysponowaną do wyczynowego sportu zaprzęgowego rasą w Polsce. Medale Mistrzostw Polski zawsze są ogromnym sukcesem zwłaszcza, gdy zdobywa się je debiutując w nowej konkurencji.

Wynik potwierdza nie tylko ogromny potencjał i jakość hodowli naszych śląskich koni, ale również profesjonalizm i najwyższą jakość prezentowaną przez Bartłomieja Kwiatka.

W Międzynarodowych Zawodach Zaprzęgowych CAI 3* aktualni Mistrzowie Świata Bartłomiej Kwiatek i ogier Sonet (Dastin xx- Sorbona po Bojkot), jak przystało na Mistrzowski duet nie mieli sobie równych. Ich perfekcyjne zgranie, wyczucie Soneta i chęć walki przyniosły 1 miejsce.

Ogier Sonet już teraz stał się legendą polskiego powożenia. Kto jeszcze nie miał możliwości zobaczenia ogiera podczas zawodów to zapraszamy do SO Książ, gdzie na co dzień można zobaczyć trening Soneta i pozostałych książańskich koni, pod lejcą samego BARTŁOMIEJA KWIATKA.

CAI Ptakowice FINAŁ CAI>>>>>>>>

CAI Ptakowice FINAŁ CAN >>>>>>>

Galeria zdjęć >>>>>>>>>>>>>>>>>

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl