09.08.2019
Aromat Wicemistrzem Świata Młodych Koni!!!
Aromat (Lokan- Aronia po Nomen) wraz z powożącym Bartłomiejem Kwiatkiem został Wicemistrzem Świata Młodych Koni w kategorii koni 7- letnich podczas rozgrywanych w weekend w Węgierskim Mezohegyes Mistrzostwach Świata Młodych Koni!

Po raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, Spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes spisały się na medal.

Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz Świata Bartłomiej Kwiatek.

Aromat to kolejny syn epokowego og. Lokan. Lokan – Wicemistrz Świata z 2010r. był ojcem Bazylego (od Bazylia po Palant), Mistrza i II Wicemistrza Świata oraz og. Epilog (od Egida po Nomen) - II Wicemistrza Świata Młodych Koni. Wszystkie te mistrzowskie konie zostały wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ, należącym do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

W kategorii koni 6-letnich zaprezentowaliśmy og. Frombork (Nomen – Fuksja po Jogurt) -ubiegłorocznego Wicemistrza Świata Młodych Koni. Tym razem Frombork w ścisłym finale siedmiu koni z całego świata zajął IV miejsce.

W 2019 r. po raz kolejny konie z Książa, a tym razem Aromat i Frombork udowodniły, że naszej hodowli konie są w czołówce koni zaprzęgowych na świecie.

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl