31.08.2020
Pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi dla Bartłomieja Kwiatka!
W dniach 28-30.08.2020 r. na terenie Stada Ogierów Książ odbyły się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi oraz Zawody Krajowe w Powożeniu.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Sportu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Polski Związek Jeździecki oraz Polski Związek Hodowców Koni.

Udział w naszej imprezie wzięło 55 zaprzęgów z 93 końmi. Zawodnicy rywalizowali ze sobą podczas trzech prób: konkursu ujeżdżenia, maratonu oraz konkursu zręczności powożenia.

W Mistrzostwach Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi złoty medal zdobył zawodnik SLKS „Książ” Bartłomiej Kwiatek z końmi hodowli i własności OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. : Aromat (Lokan- Aronia po Nomen), Frombork (Nomen- Fuksja po Jogurt), Renesans (Lokan- Regencja po Bank) oraz luzakiem Wacławem Woźniczką.  Dzięki temu zwycięstwu ustanowił kolejny rekord w historii polskiego powożenia- jest jedynym powożącym w Polsce, który zdobył złoty medal w każdej z kategorii dużych koni - single, pary i czwórki.

Srebrny medal zdobył Rafał Wojtacha z końmi Eros, Elger, Fanabella i luzakiem- Patrycją Hartwig- Wojtacha z KJ Lndo- zeszłoroczny Mistrz Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi.

Brąz wywalczyła Weronika Kwiatek z końmi Epilog, Passat, Dajluk i luzakiem- Weroniką Łabińską- stacjonująca na co dzień w Stadzie Ogierów Łąck.

 

Równocześnie z Mistrzostwami Polski odbywały się Zawody Krajowe w Powożeniu.

Bartłomiej Kwiatek powożący ogierem Sonet z luzakiem Renatą Komperdą Mistrzowie Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (Kronenberg 2018) zwyciężyli w najtrudniejszej klasie C-1, a z młodymi końmi- Romantykiem i Romansem zajęli 2 miejsce w konkursie L-2.

Wyniki zawodów --->>>

Wydarzenie na Facebooku --->>>

Relacja online z zawodów --->>>

Galeria zdjęć:
Ujeżdżenie--->>>
Maraton --->>>
Zręczność + dekoracja --->>>

Nasze zawody nie mogły by się odbyć gdyby nie wsparcie naszych sponsorów:

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl